header_blue
ГОЛОВНА СТОРІНКА ІСТОРІЯ ЦЕНТРУ АДМІНІСТРАЦІЯ КОНТАКТИ ПОСЛУГИ ФОТО
 

29.12.2009

З новим Роком !

 

25.12.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ ДЕРЖНАГЛЯДУ

За 12 місяців 2009 року інспекторами з державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» встановлено невідповідність чверті перевіреної продукції з м’яса птиці

          За 12 місяців  поточного року перевірені 10 підприємств, які здійснюють виготовлення або займаються оптовою торгівлею  м’ясом птиці та продукції із м’яса птиці у м. Кривий Ріг.

Під час перевірок підприємств-виробників було перевірено різноманітної продукції з курятини (напівфабрикати заморожені, охолоджені, у маринаді; ковбаси, котлети та пельмені; натуральні продукти з птиці варено-копчені та субпродукти) загальною вагою 3,547 тонн на суму 45,560 тис. грн. За результатами перевірок було встановлено невідповідність продукції на загальну суму 12,360 тис. грн. ( 27,1 %).

Серед основних видів відхилення рибної продукції можна зазначити:

  •    Невідповідні органолептичні показники продукції, зокрема із зовнішнього вигляду, смаку, запаху та якості розроблення;
  •    З фізико-хімічних показників: відхилення з масової частки панірування, вологи, солі, а у напівфабрикатів – з кількості фаршу;
  •    Порушення періодичності та обсягу випробувань готової продукції;
  •    Незадовільне метрологічне забезпечення виробництва.

Серед основних відхилень продукції стосовно маркування виділяються відсутність посилань на нормативну документацію, дату виготовлення (зазначають лише дату пакування продукції), номеру партії, енергетичної та харчової цінності.

Окремо можна зазначити випадки реалізації субпродуктів з птиці із вичерпаним терміном реалізації.

За результатами перевірок інспекторами з державного нагляду застосовані наступні заходи:

  • ·      Заборонено до реалізації 5 партії продукції;
  • ·      Заборонена реалізація 7 видів продукції з м’яса птиці;
  • ·      Складено 5 протоколів про адміністративне порушення на посадових осіб підприємств;
  • ·      Застосовано штрафних санкцій на суму майже 13000грн.
Також за результатами перевірок на двох підприємствах проведені роботи по внесенню змін у нормативну документацію (технічні умови), повернено постачальникам 5 партії невідповідної продукції та постійно проводиться методична робота з представниками підприємств-порушників по усуненню виявлених відхилень.

 

11.12.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ СЕРТИФІКАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ, ПОСЛУГ ТА СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ

 

10 грудня 2009 року відбулося вручення 100-го сертифікату, виданого органом сертифікації ДП „Кривбасстандартметрологія” на систему управління одному з провідних виробників будівельної продукції.

Завдяки досвіду та професіоналізму співробітників, за час свого існування ОС ДП „Кривбасстандартметрологія” зміг здобути популярність не лише серед вітчизняних але й зарубіжних компаній.

Протягом року виробники регіону за підтримки ДП „Кривбасстандартметрологія” активізували роботу по впровадженню нової версії стандарту ДСТУ ISO 9001: 2009, що набув чинності з 1 вересня цього року.

ДП „Кривбасстандартметрологія” продовжує успішно співпрацювати з виробниками у сфері оцінки та сертифікації  систем управління таких як:

  • ·        систем екологічного керування (відповідно до вимог ДСТУ ISO 14001:2006);
  • ·        систем управління безпекою та гігієною праці (відповідно до вимог ДСТУ П OHSAS 18001:2006);
  • ·        систем управління безпечністю харчових продуктів (відповідно до вимог ДСТУ 4161-2003).

09.12.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ ДЕРЖНАГЛЯДУ

За 11 місяців 2009 року інспекторами з державного нагляду ДП «Кривбасстандартметрологія» було встановлено невідповідність 38 % перевіреної рибної продукції

На території міста Кривий Ріг переробкою та оптовою торгівлею займаються 11 підприємств. За 11 місяців  поточного року перевірені усі підприємства, які здійснюють переробку  та займаються оптовою торгівлею  риби у м. Кривий Ріг.

Під час перевірок підприємств-виробників було перевірено риби та рибної продукції на загальну суму 38,700 тис. грн. За результатами перевірок було встановлено невідповідність продукції на суму 14,626 тис. грн. ( 38 %).

При перевірці оптового зберігання рибної продукції було перевірено продукції на суму 142, 044 тис. грн. Не відповідала вимогам нормативних документів продукція на суму 13,400 тис. грн. або 9,4 %.

Були перевірені різноманітні види риби та рибної продукції, а саме: оселедець слабосолений, морожений; скумбрія холодного копчення обезголовлена; риба в’ялена у асортименті; сайра холодного копчення; філе пангасіуса морожене; пресерви; напівфабрикати рибні (з лосося, коропа, товстолоба).

Серед основних видів відхилення рибної продукції можна зазначити:

  • ·      Невідповідні органолептичні показники продукції, зокрема зовнішній вигляд, колір, запах – 20 %;
  • ·      Відсутність атестації рибопереробного підприємства – 25 %;
  • ·      Незадовільний контроль готової продукції або сировини – 15 %;
  • ·      Незадовільне метрологічне забезпечення підприємства – 5 %.

Серед основних відхилень продукції стосовно маркування виділяються відсутність посилань на нормативну документацію, зазначення дати виготовлення, енергетичної та харчової цінності, невідповідність інформації з маркування даним документів про якість на продукцію.

Окремо можна зазначити випадки відсутності сертифікатів відповідності на продукцію, термін реалізації якої перевищує 30 діб.

Зокрема можна зазначити факт введення в обіг партії оселедця середньосолоного, у супровідних документах якої було зазначено термін придатності – 30 днів, а на маркуванні споживчої тари – 6 місяців.

За результатами перевірок інспекторами з державного нагляду застосовані наступні заходи:

  • ·      Заборонено до реалізації 4 партії продукції;
  • ·      Заборонена реалізація 10 видів риби та рибної продукції;
  • ·      Складено 6 протоколів про адміністративне порушення на посадових осіб підприємств;
  • ·      Застосовано штрафних санкцій загальною сумою 12006, 00 грн.

Інспекторами відділу державного нагляду постійно проводиться робота з суб’єктами господарювання по контролю виконання приписів та усуненню виявлених порушень.

 

03.12.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

До уваги виробників харчової промисловості!

Державне підприємство “Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації” повідомляє, що згідно Наказу Держспоживстандарту від 24 квітня 2008 року № 160 підприємствам харчової промисловості, до 1 січня 2010 року необхідно використати залишки пакувальних матеріалів та етикеток, виконані без урахування вимог ДСТУ 4518:2008 «Продукти харчові. Маркування для споживачів. Загальні правила» та чинного законодавства України.

У зв'язку з цим переглянути та привести маркування продукції у відповідність до вимог ДСТУ 4518:2008 та чинного законодавства України.

            При виникненні питань звернутися у відділ стандартизації ДП «Кривбасстандартметрологія» (к.215) та за телефоном 407-08-11.

 

30.11.2009

НОВИНИ ВЛ "Прод-Тест"

Для забезпечення контролю продукції на вміст генетично-модифікованих організмів на базі ДП "Кривбасстандартметрологія" створена і працює лабораторія по дослідженням генетично-модифікованих організмів. В лабораторії проводяться випробування по визначенню якісного та кількісного  вмісту генетично-модифікованих організмів в продуктах харчування, сільськогосподарській сировині. За три місяці роботи в лабораторії  проведено випробувань понад 250 зразків харчової  продукції та сировини (сої, кукурудзи, консервів, молочних, м’ясних та рибних виробів, хлібу та хлібобулочних виробів, майонезів та іншої продукції). З них виявлено генетично-модифікованих організмів більш ніж в двадцяти відсотках зразків. При визначенні кількісного вмісту генетично-модифікованих організмів в продукції молочної, молочно-кислої, напівфабрикатах м'ясних та ковбасних виробах виявлено понад 0,9 відсотків.   Більше 100 підприємств звернулися до лабораторії, щоб перевірити свою продукцію на вміст генетично-модифікованих організмів. Клієнтами лабораторії стали виробники із багатьох областей України, серед них підприємства Дніпропетровської, Одеської, Кировоградської,  Херсонської, Миколаївської, Запорізької та інших областей.

 

16.11.2009

 

 

16.11.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ

Випробувальний центр ДП «Кривбасстандартметрологія» пройшов чергову акредитацію НААУ на відповідність стандарту ДСТУ ISO\IEC 17025

Випробувальний центр ДП «Кривбасстандартметрологія» пройшов чергову акредитацію НААУ на відповідність стандарту ДСТУ ISO\IEC 17025 у складі 6 випробувальних лабораторій: лабораторії випробувань харчової продукції, лабораторії продукції легкої промисловості, лабораторії будівельної та промислової продукції, лабораторії неруйнівний контроль та технічна діагностика, хімічної лабораторії, електротехнічної  лабораторії.

Галузь акредитації випробувального центру дозволяє проводити хіміко-аналітичні, фізико-механічні, радіографічні, металографічні, мікробіологічні випробування харчової продукції, промислових товарів, продукції виробничо-технічного призначення сільськогосподарської сировини.

Новими напрямками випробувань є визначення якісного та кількісного вмісту ГМО,  випробування електротехнічної продукції , визначення физико-хімічних показників металів, руд, продукції хімічної промисловості.

Довідково: за діяльність випробувальних лабораторій в ДП «Кривбасстандартметрологія» здійснено понад 50 тич. Випробувань.

 

 

16.11.2009

НОВИНИ ВЛ "Прод-Тест"

З 1 серпня 2009 р. на базі ДП "Кривбасстандартметрологія" відкрита лабораторія по визначенню генетично-модифікованих організмів у продуктах харчування та продовольчій сировині.

Фахівцями ДП "Кривбасстандартметрологія" для реалізації Постанови Кабінету Міністрів № 468 від 13.05.2009 проведено семінари для керівників та фахівців хачової промисловості та агропромислового комплексу.

Програма семінару включала  наступні питання:

– обговорення Постанови Кабиніту Міністрів України № 468 від 13.05.2009 та змін до даної Постанови;

– державний контроль за харчовими продуктами, які містять генетично-модифіковані організми;

– якісне та кількісне визначення генетично-модифіковані організмів рослинного походженння в харчових продуктах та продовольчій сировині;

– біологічна та генетична безпека, як одна зі складових національної безпеки цивілізованої держави;

– досвід каїн Європейського Союзу та інших країн світу по впровадженню генетично-модифікованих організмів;

– порядок етикетування та маркування харчових продуктів, які містять генетично-модифіковані організми або виготовленні з їх використанням;

– огляд продуктів харчування, які можуть містити, містять або не містять генетично-модифіковані організми.

Участь в семінарі приймав спеціаліст з молекулярної біології. Ним були висвітлені питання та проблеми по методам якісного та кількісного визначння генетично-модифікованих організмів в харчових продуктах та продовольчій сировині, коротко представлений принцип роботи ПЛР-лабораторії, розглянуті методики якісного виявлення і кількісного визначення генетично-модифікованих організмів.

По закінченню семінарів було обговорення питань, які виникли, пропозиції рекомендацій по виконанню Постанови № 468 від 13.05.2009, пропозиція про співпрацю з лабораторією по визначенню генетично-модифікованих організмів ДП "Кривбасстандарт-метрологія".

 

 

29.10.2009

НОВИНИ ТК 9

За результатами засідання Головної Конкурсної Комісії загальнодержавного етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) –«100 кращих товарів України» у 2009 році переможцями та лауреатами стали підприємства гірничо-металургійного комплексу – члени технічного комітету ТК 9 "Руди залізні та марганцеві", а саме:

Переможець – ДП «Діяпруда» (Послуги в сфері випробувань залізорудної та марганцеворудної продукції)

Лауреат –        ГЗК «Укрмеханобр» (продукція виробничо-технічного призначення – Тальки сланцеві кускові)

09.10.2009

2

 

11.09.2009

Запрошуємо на семінар!

Для обговорення актуальних питань, пов’язаних із запровадженням з 1 вересня 2009 року стандарту ДСТУ ISO 9001: 2009 ДП „Кривбасстандартметрологія”21-22 вересня проводить семінар на тему „Стандарт ДСТУ ISO 9001: 2009. „Базові принципи, структура, підходи. Курс внутрішнього аудитора”.

На семінарі буде розглянуто широкий спектр питань пов’язаних з основними відмінностями між стандартами ДСТУ ISO 9001 версій 2001 і 2009 років, а також з кращою практикою проведення внутрішніх аудитів системи управління якістю.

Усім слухачам курсу надається екземпляр стандарту ДСТУ ISО 9001:2009 „Системи управління якістю. Вимоги”  та методичний матеріал на тему: «Методика проведення внутрішнього аудиту на підприємстві»

По закінченню семінару, учасники отримують свідоцтва слухача семінару.

Вартість семінару складає 590 грн. за одного учасника семінару (включаючи кофе-брейки та обіди у дні проведення занять).

Реєстрація учасників – 21 вересня 2009 року з 8:00 до 9:00.

Початок семінару – 21 вересня 2009 року о 9:00.

 Факс: (056) 407 08 03, (056) 407 10 46

Контактні телефони: (056) 407 08 19

Наш е-mail:     v_ssu@ukr.net

                        v_ssu@i.ua

  04.09.2009

НОВИНИ МЕТРОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛУ

ДП "Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" з 01 вересня 2009 року розпочав прийом переліків засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), що перебувають в експлуатації та підлягають повірці (далі – переліки), на 2010 рік.

Згідно ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» переліки ЗВТ складаються їх користувачами (за винятком фізичних осіб, що не є суб`єктами підприємницької діяльності) і подаються на узгодження до відповідного територіального органу Держспоживстандарту України.

Термін представлення переліків на узгодження – до 1 грудня поточного року, згідно Порядку складання переліків засобів вимірювальної техніки (далі – Порядок), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 15.09.2005р. № 262 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.10.2005р. за № 1139/11419.

Прийом переліків на узгодження та видача після узгодження здійснюється за адресою:

м. Кривий Ріг, вул. Тевосяна, 5,  каб. № 202 (2-й поверх)

Просимо забезпечити якісне складання та своєчасне подання переліків на погодження.

Довідки з цього питання можна отримати за телефоном:

(056) 407-12-60  ДП «Кривбасстандартметрологія»

14.08.2009

НОВИНИ ВЛ ПБП

ПРИ ПОКУПКЕ ГОТОВОГО ДОМА

Не секрет, что многие люди не хотят либо не могут ждать строительства нового дома и предпочитают покупать готовое жилье на вторичном рынке. НЕ СПЕШИТЕ! Дом «на продажу» качественно отличается от дома «для себя». Не являясь профессиональным строителем, Вы вряд ли определите разницу между этими двумя домами до покупки, но абсолютно точно все поймете в ближайшие год-два после покупки. Для того, чтобы самое радостное событие в жизни не стало самым горьким разочарованием, пригласите специалистов для обследования.

Обследование строительных объектов, проведенное нашими строительными экспертами с применением средств неразрушающего контроля, позволит Вам точно знать, как поведет себя ваш будущий дом в течении следующих лет, что и как в нем будет происходить, выявить скрытые дефекты строительства. Это не только повод для торга с продавцом, который с лихвой окупит оплату за наши услуги, но и, самое главное, Ваши сбереженные нервы и здоровье.

ПРИ ПЕРЕПЛАНИРОВКЕ НЕДВИЖИМОСТИ

При проведении любых операций с недвижимостью необходимо получение техпаспорта БТИ. Если перепланировка не была должным образом узаконена, владелец сталкивается со значительными трудностями с оформлением документов. Кроме того, неправильно проведенная перепланировка может угрожать жизни и здоровью людей. Для узаконения перепланировки и реконструкции необходимо провести инструментальное обследование конструкций.

Наши специалисты имеют огромный опыт в проведении подобных работ. Результатом обследования является Заключение о состоянии строительных конструкций, что является основой для разработки рабочей проектной документации.

 13.08.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

У сфері національної стандартизації технічний комітет ТК 9 "Руди та марганцеві" на виконання  «Програми перегляду чинних в Україні стандартів колишнього СРСР та відміни тих, що застарілі і можуть створювати технічні бар’єри в торгівлі» в серпні 2009 року  приступив до виконання 3 етапу науково-дослідної роботи з перевірки 28 міждержавних стандартів (ГОСТ) на методи контролювання залізорудної продукції та гірничо-графічну документацію.  

У сфері охорони довкілля ТК 9 закінчив розроблення 2 національних стандартів України на методи визначання основних параметрів гірничих вибухів під час їх проведення у кар’єрах гірничо-збагачувальних комбінатів України, які здійснюють видобування залізної руди відкритим способом.

- ДСТУ НННН:200_ "Вибухи промислові. Метод визначання фактичної сейсмічної стійкості будинків і споруд"; 

- ДСТУ НННН:200_ "Вибухи промислові. Метод визначання тиску на фронті ударної повітряної хвилі та границі безпечної зони".

Стандарти пройшли державну експертизу та надіслані на затвердження.

Розроблення стандартів виконувалось із залученням гірничорудних підприємств Криворізького залізорудного басейну та провідних наукових закладів (Інститут гідромеханіки Національної академії наук України, Державне підприємство “Науково-дослідний гірничорудний інститут”, Український державний науково-дослідний інститут  безпеки праці та екології в гірничорудній та металургійній промисловості, Криворізький технічний університет), апробовані та атестовані методики виконання вимірювань яких і покладені в основу цих стандартів.

 10.08.2009

Підведено підсумки регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» у м. Кривий Ріг

31 липня 2009 року Регіональна конкурсна комісія Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» 2009 року підвела підсумки регіонального етапу конкурсу у м. Кривий Ріг.

На участь у регіональному етапі конкурсу подали заявки 94 підприємства із 100 видами продукції, роботами або послугами.

Організаційно-методичне та інформаційне забезпечення конкурсу здійснювало державне підприємство „Кривбасстандартметрологія”. Оцінку якості продукції проводили експерти, які пройшли спеціальне навчання мають необхідну теоретичну і практичну підготовку.

За результатами засідання Регіональна конкурсна комісія Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» рекомендувала понад 20 провідним підприємствам Криворізького регіону взяти участь у загальнодержавному етапі конкурсу.

 10.08.2009

На базі ДП «Кривбасстандартметрологія» створено першу у східному регіоні України лабораторію молекулярно-генетичних досліджень

На виконання  Постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 2009 р. № 468 «Про затвердження Порядку  етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг» на базі ДП «Кривбасстандартметрологія» створено першу у східному регіоні України лабораторію молекулярно-генетичних досліджень.

У лабораторії проводяться випробування по визначенню  якісного та кількісного  вмісту генетично-модифікованих організмів  у продуктах харчування та сільськогосподарській сировині. Вміст ГМО визначається методом полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу «Real time». Досвідчені фахівці, які пройшли спеціальне навчання  проводять випробування згідно вимог міжнародних стандартів.

Запрошуємо до співпраці підприємства – виробників та поставщиків харчової і сільськогосподарської продукції. Телефон для довідок: 407-09-37.

e-mail: dcsms@ukrpost.ua

Довідково: згідно Постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 2009 р. № 468 «Про затвердження Порядку  етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг» з 1 липня 2009 року вводиться обов’язкове етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми. Етикетування харчових продуктів, які не містять генетично модифіковані організми або вміст яких становить менш як 0,9 відсотка, здійснюється шляхом проставлення позначки “Без генетично модифікованих організмів”.

 17.07.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

З 1 вересня 2009 р. набуває чинності ДСТУ ISO 9001:2009 “Системи управління якістю. Вимоги” на заміну ДСТУ ISO 9001:2001, згідно з наказом Держспоживстандарту № 225 від 22 червня 2009 р

Наказом Держспоживстандарту № 203 затверджено національний стандарт ДСТУ 3768:2009 “Пшениця. Технічні умови” (на заміну ДСТУ 3768:2004) з обмеженим терміном дії з 1 липня 2009 року до 1 квітня 2010 року та з подальшим наглядом щодо ефективності його застосування та впровадження.

А також повідомляємо, що з 1 серпня 2009 р.: затверджено зміни до національних стандартів України:

Зміна № 1

ДСТУ 4800:2007

 

Шампанське України. Технічні умови

Зміна № 1

ДСТУ 4804:2007

 

Виноматеріали для шампанського України та вин ігристих. Технічні умови

Зміна №  1

ДСТУ 4805:2007

 

Виноматеріали оброблені. Загальні технічні умови

Зміна № 1

ДСТУ 4806:2007

 

Вина. Загальні технічні умови

Зміна № 1

ДСТУ 4807:2007

Вина ігристі. Технічні умови

 

Детальну інформацію Ви можете отримати у відділі стандартизації (к.201) та за телефоном 407-08-11.

 14.07.2009

Протягом першого півріччя 2009 року територіальні органи Держспоживстандарту України у справах захисту прав споживачів перевірили 11,5 млн. літрів нафтопродуктів. З них забраковано та знято з реалізації  близько 653,4  тис. літрів, тобто 5,6 %.

62,8 % заборонених до продажу нафтопродуктів реалізовувались без документів про якість та безпеку продукції. Ще 30 % не мали необхідної інформації про товар.

Із перевірених за звітний період 627 АЗС недоліки було виявлено на 433, що становить понад 69 % від загальної кількості перевірених.

Під час перевірок були зафіксовані такі основні порушення:

-відсутність документів щодо якості та безпеки нафтопродуктів;

-відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про нафтопродукти;

-порушення Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року № 1442.

Також під час перевірок було виявлено неукомплектованість АЗС у повному обсязі зразковими мірниками; відсутність документів про якість або безпеку продукції; відсутність передбаченої Правилами роздрібної торгівлі нафтопродуктами інформації про місця розташування найближчих АЗС, найменування суб’єкта господарювання та власника АЗС, інформації щодо прізвища, імені та по батькові чергового оператора, який відпускає нафтопродукти  тощо.

За виявлені порушення законодавства під час реалізації нафтопродуктів на винних осіб були накладені штрафи на загальну суму 531,8 тис. грн.

Для відповідного реагування територіальні органи у справах захисту прав споживачів скерували результати перевірок у 18 випадках органам державного контролю та нагляду, органам місцевого самоврядування, в тому числі у 9 випадках – правоохоронним органам.

Зважаючи на відсутність бюджетних коштів для відбору зразків продукції, лабораторні дослідження нафтопродуктів протягом першого півріччя 2009 року територіальні органи Держспоживстандарту не проводили.

 10.07.2009

09 липня ц.р. Національна комісія з питань регулювання зв’язку України прийняла рішення зобов’язати операторів мобільного зв’язку надавати споживачам реклами повну, достовірну й вичерпну інформацію про кінцеву вартість їхніх послуг. Привести свою діяльність щодо інформування споживачів у відповідність до законодавства оператори мобільного зв’язку повинні до 01.09.2009.

У рішенні також передбачена заборона встановлювати тарифи на послуги мобільного зв’язку в розмірі 0,00 грн. за тарифну одиницю послуги (часову чи кількісну) без урахування собівартості цих послуг та отримання прибутку, оскільки такі дії є порушенням вимог законодавства у сфері телекомунікацій (ст.67 Закону України «Про телекомунікації»).

Прийняття рішення зумовлене необхідністю відмінити недобросовісну рекламу послуги про нульовий тариф операторів мобільного зв’язку в Україні як таку, що не відповідає дійсності (з її допомогою оператори навмисно вводять в оману споживача для розширення своєї абонентської бази). Зазвичай, такий пакет послуг або має велику абонентську плату, або передбачає надходження коштів від абонента до оператора іншим чином, про що споживач не може дізнатися з реклами. Таким чином, згадане рішення прийняте для ефективнішого захисту прав споживача.

Довідково. 28 травня 2009 року Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики і Національна комісія з питань регулювання зв’язку України підписали Угоду про взаємодію щодо захисту прав споживачів у сфері телекомунікацій. Угоди про взаємодію розроблена з урахуванням повноважень обох центральних органів виконавчої влади.

Відповідно до підписаного документу представники Держспоживстандарту та НКРЗ мають проводити спільні перевірки суб’єктів ринку телекомунікацій, створювати спільні робочі групи, проводити наради, укладати додаткові угоди та плани робіт.

Сторони Угоди визначили, що забезпечення реалізації державної політики щодо захисту прав споживачів здійснюється під загальним методичним керівництвом Держспоживстандарту України як спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, а безпосередній контроль за якістю телекомунікаційних послуг та задоволенням попиту споживачів таких послуг здійснює НКРЗ як центральний орган виконавчої влади, на який покладені функції регулювання у сфері телекомунікацій та нагляду за ринком телекомунікацій.

 07.07.2009

До 1 жовтня 2009 року продовжено дію нормативних документів:

ДСТУ-П OHSAS 18001:2006     Системи управління безпекою та гігієною праці. Вимоги  (OHSAS 18001:1999, IDT)

ДСТУ-П OHSAS 18002:2006  Системи управління безпекою та гігієною праці. Основні принципи виконання вимог OHSAS 18001 (OHSAS 18001:2000, IDT)

 19.06.2009

 НОВИНИ ВІДДІЛУ СЕРТИФІКАЦІЇ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ

За даними Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики станом на 31 грудня 2008 року 2453 підприємства України мають сертифікати на системи управління якістю згідно ДСТУ ISO 9001-2001 (у 2007 році – 2150), 123– на системи екологічного управління згідно ДСТУ ISO 14001:2006 (у 2007 році – 90), 82– на системи управління безпечністю харчових продуктів згідно ДСТУ 4161-2003 (у 2007 році – 54), 12– на системи управління безпекою та гігієною праці згідно ДСТУ‑П OHSAS 18001:2006 (у 2007 році – 8).

Слід відзначити, що у 2008 році з 12 підприємств країни,  які сертифіковані на відповідність вимогам національного стандарту ДСТУ‑П OHSAS 18001:2006 «Системи управління безпекою та гігієною праці. Вимоги», державним підприємством «Кривбасстандартметрологія» сертифіковані 8 підприємств. В числі цих восьми підприємств шість з м. Кривий Ріг.

 18.06.2009

ДП «Кривбасстандартметрологія» проведено семінар “Забезпечення державного контролю за обігом продуктів харчування, які містять генетично модифіковані організми, етикетування харчових продуктів, які містять ГМО або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг”

18 червня 2009 року ДП «Кривбасстандартметрологія» проведено семінар “Забезпечення державного контролю за обігом продуктів харчування, які містять генетично модифіковані організми, етикетування харчових продуктів, які містять ГМО або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг”.

На семінар були запрошені провідні виробники та поставщики харчової продукції міста Кривого Рогу.

Метою семінару було роз'яснення практичних питань щодо забезпечення державного контролю за обігом продуктів харчування, які містять ГМО. На семінарі були розглянуті наступні питання:

  • -       біологічна та генетична безпека як одна із складових національної безпеки цивілізованої держави;
  • -       досвід країн Європейського Союзу та країн світу по впровадженню ГМО;
  • -      законодавча база України щодо продуктів харчування, які містять генетично модифіковані організми;
  • -       якісне та кількісне визначення генетично-модифікованих організмів рослинного походження в харчових продуктах та продовольчій сировині;
  • -       порядок етикетування харчових продуктів, які містять генетично-модифіковані організми;
  • -       обговорення проекту Технічного регламенту щодо маркування харчових продуктів.

Для забезпечення контролю продукції на вміст ГМО у Криворізькому регіоні на базі ДП «Кривбасстандартметрологія» створюється лабораторія молекулярно-генетичних досліджень. Сьогодні вона обладнується  сучасним аналітичним обладнанням відомих світових виробників, що працює в режимі  реального часу.

З липня поточного року лабораторія молекулярно-генетичних досліджень ДП «Кривбасстандартметрологія» буде проводити наступні види випробувань харчових продуктів та продовольчої сировини: визначення наявності в харчовій продукції та сировині  генетично-модифікованих організмів,  кількісне визначення вмісту генетично-модифікованих організмів (сої, кукурудзи тощо).

Довідково: згідно Постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 2009 р.   ження Порядку  етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг» з 1 липня 2009 року вводиться обов’язкове етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми. Етикетування харчових продуктів, які не містять генетично модифіковані організми або вміст яких становить менш як 0,1 відсотка, здійснюється шляхом проставлення позначки “Без генетично модифікованих організмів”. Зазначена інформація підлягає перевірці в установленому Держспоживстандартом України порядку.

 10.06.2009

Орган з сертифікації продукції та послуг інформує.

З 05 червня 2009 року набрав чинності Наказ № 137 від 07.04.2009 Держспоживстандарту України, зареєстрований в Міністерстві Юстиції України 25 травня 2009р за № 457/16473 «Про затвердження Змін до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні». Згідно цього наказу Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, доповнюється розділом: 37 “Кабельно-провідникова продукція та розділом 38 “Арматура трубопровідна”. З питань сертифікації зазначеної продукції звертайтесь до органу сертифікації ДП «Кривбасстандартметрологія».

 05.06.2009

НОВИНИ ВЛ “ПРОД-ТЕСТ”

18 червня 2009 року державне підприємство «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» проводитиме семінар для керівників та фахівців харчових підприємств міста за темою «Забезпечення державного контролю за обігом продуктів харчування, які містять ГМО, етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг» відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 468 від               13 травня 2009 року «Про затвердження Порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг».

02.06.2009

НОВИНИ ВЛ ПЛП

Шановні працівники легкої та текстильної промисловості!

ДП «Кривбасстандартметрологія» щиро вітає Вас з нагоди професійного свята –  

Дня працівників легкої та текстильної промисловості!

У цей день від усієї душі поздоровляємо всіх робітників і фахівців, ветеранів підприємств легкої промисловості, усіх, хто вносить вклад у розвиток легкої та текстильної промисловості,  зі святом!

Бажаємо вам, дорогі трудівники,  міцного здоров'я, нових трудових досягнень, процвітання, успіхів у праці, щастя і благополуччя в кожній родині заради процвітання рідної Вітчизни.

 02.06.2009

4 червня 2009 року відбудеться нагородження переможців та лауреатів національного етапу 2-го Конкурсу на здобуття Премії СНД за досягнення у сфері якості

            4 червня 2009 року в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України (м. Київ, вул. Інститутська, 7) відбудеться нагородження переможців та лауреатів національного етапу 2-го Конкурсу на здобуття Премії СНД за досягнення у сфері якості.

            Започатковано Конкурс у 2006 році з метою стимулювання виробництва високоякісних продукції та послуг, впровадження ефективних методів менеджмента якості, а також підвищення експортих можливостей серед підприємств країн СНД. У нашій державі Конкурс проводиться  під егідою Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики.

            Серед 26 претендентів  на здобуття високих нагород у  Конкурсі брали участь 3 підприємства  з  м. Кривого Рогу. Приємно відзначити високий фаховий рівень та високий професіоналізм криворізьких підприємств, про що недвозначно свідчать високі результати, які отримали наші земляки:

  • l        ТОВ «ДСД» визнано переможцем національного етапу 2-го Конкурсу на здобуття Премії СНД за досягнення у сфері якості  у номінації виготовлення продукції виробничого призначення;
  • l        ЗАТ «Бластко» - лауреатом Конкурсу у номінації виготовлення продукції виробничого призначення;
  • l        ТОВ «Д.І.О. - Трейдер Інтернаціонал» - лауреатом Конкурсу у номінації послуги.

            Вітаємо колективи підприємств із заслуженим визнанням високих досягнень у сфері якості продукції та послуг.

 28.05.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

До уваги виробників та постачальників!

             Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до наказу Держспоживстандарту України від 27.04.2009 р. № 169, та наказу № 178 від 29.04.2009 р. затвердженні зміни до національних стандартів України з наданням чинності:

 з 1 червня 2009 р.:

ДСТУ 2717:2006

(ЗМІНА №1)

Концентрати харчові. Суміші пряноароматичні для перших і других обідніх страв. Загальні технічні умови

ДСТУ 4608:2006

(ЗМІНА №1)

Чіпси і снеки картопляні. Загальні технічні умови

з 1 липня 2009 р.:

ДСТУ  2368:2004

(ЗМІНА №1)

Напої безалкогольні. Виробництво. Терміни та визначення понять

ДСТУ 4069:2002

(ЗМІНА №2)

Напої безалкогольні. Загальні технічні умови

 з 1 серпня 2009 р.:

 ДСТУ 4529:2006       Ковбаси варені з м’яса птиці та м’яса кролів. Загальні технічні умови

(ЗМІНА №1)

 ДСТУ 4530:2006       Ковбаси напівкопчені з м’яса птиці. Загальні технічні умови

(ЗМІНА №1)

 ДСТУ 4531:2006       Вироби з м’яса птиці варені, копчено-варені. Загальні технічні умови

(ЗМІНА №1)

 ДСТУ 4532:2006       Ковбаси варено-копчені з м’яса птиці. Загальні технічні умови

(ЗМІНА №1)

Детальну інформацію Ви можете отримати у відділі стандартизації (к.201, 215) та за телефоном 407-08-11.

 25.05.2009

Розпочато проведення щорічного Вскукраїнського конкурсу якості (товарів, робіт, послуг) -

«100 кращих товарів України»

На виконання Указу Президента України від 23.02.2001 №113 “Про заходи щодо підвищення якості вітчизняної продукції”, постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2001 №1502 “Про щорічний Всеукраїнський конкурс якості”, Концепції державної політики у сфері управління якістю продукції (товарів, робіт, послуг), яка затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 №447-р, розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2004р. № 200-р „Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції державної політики у сфері управління якістю продукції (товарів, робіт, послуг)” - розпочато проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) — «100 кращих товарів України».

У 2009 році конкурс проходитиме:

  • Перший етап (квітень–липень ) — регіональний.

  • Другий етап (серпень–листопад) — загальнодержавний.

  • Фінальні заходи Конкурсу будуть проведені у листопаді час проведення Європейського тижня якості (у період з 9 по 13 листопада), а саме: 9–10 листопада 2009 року — в приміщенні ДП «Український дім».

Цього року конкурсу надано статус національного і він проходить під патронатом Президента України.

Запрошуємо підприємства Криворіжжя взяти участь у конкурсі. Детальну інформацію щодо участі у конкурсі (форму заявки та рекомендації для учасників) ви можете отримати у розділі “Конкурс 100 кращих товарів України” сайту.

15.05.2009

НОВИНИ ВЛ ПБП

Група спеціалістів ДП «Кривбасстандартметрологія» пройшла навчання й отримала сертифікаційні посвідчення та сертифікати фахівців з неруйнівного контролю Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляд) на виконання робіт підвищеної небезпеки з неруйнівного візуально-оптичного (VT) контролю у наступних виробничих секторах:

- литво,

- поковки,

- прокат,

- листи,

- металовироби та напівфабрикати,

- труби (трубопроводів систем водопостачання, трубопроводів пари та гарячої води вище 115 º С, лінійних частин газопроводів, у т.ч., поліетиленових; систем газопостачання природним та зрідженим газом).

Випробувальний центр ДП «Кривбасстандартметрологія» єдиний у регіоні, який має дозвіл на проведення контролю якості зварних з'єднань поліетиленових труб для газопроводів.

 16.04.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ АТЕСТАЦІЇ ЛАБОРАТОРІЙ ТА МЕТОДИК

У науково-виробничої лабораторії зразків контролю якості  вимірювань ДП «Кривбасстандартметрологія»  підприємствам регіону надаються нові види послуг по підвищенню  рівня вимірювань завдяки програмам МПР, які розроблені  та впроваджені  відповідно вимог Інструкції Держстандарту України “Про порядок перевірки точності результатів вимірювань у вимірювальних лабораторіях” та міжнародної настанови ISO 43

З 2008 року при відділі атестації лабораторій ДП «Кривбасстандартметрологія» функціонує науково-виробнича лабораторія зразків контролю якості вимірювань, яка створена з метою забезпечення якості результатів вимірювань у вимірювальних лабораторіях Криворізького регіону, а саме:

  • -        проведення міжлабораторних порівняльних вимірювань;
  • -        виготовлення атестованих сумішей для проведення внутрішньо лабораторного контролю згідно вимог РМГ 60-2003 «Смеси аттестованые. Общие требования к разработке»;
  • -        розробка процедур проведення внутрішнього лабораторного контролю якості вимірювань у залежності від специфіки роботи лабораторії.

Результати експериментальних раундів міжлабораторних порівняльних випробувань, проведених за напрямками: «Вода. Физіко-хімічні показники», «Руда. Физіко-хімічні показники», «Сироватка крові. Біохімічні дослідження», «Атмосферне повітря. Хімічні показники» свідчать про зацікавленості великого кола вимірювальних лабораторій в оцінки якості вимірювань. Підсумовуючи результати раундів, слід зазначити, що при всій уявній простоті вимірювань фізико-хімічних показників контрольних матеріалів, лабораторіям необхідно рекомендувати приділяти більше уваги відповідній підготовці кадрів, більш детальному оволодінню методиками виконання вимірювань, проведення у повному обсязі заходів оперативного контролю якості вимірювань.

Технічна база лабораторії також надає можливість підвищувати кваліфікацію фахівцям  підприємств регіону в галузі сучасної лабораторної практики, впроваджувати в діяльність нові сучасні методи.

 08.04.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

ДП «Кривбасстандартметрологія» з метою ознайомлення підприємств про нові напрямки роботи в сучасних умовах, підвищення інформованості в сфері національної, міждержавної та міжнародної стандартизації, набуття практичного досвіду та навиків в роботі  для спеціалістів підприємств регіону на базі відділу стандартизації та фонду нормативної документації 21 травня 2009 р. проводить семінар за темою “Актуальні питання в галузі стандартизації та технічного регулювання в Україні”.

Семінар для фахівців підприємств проводиться з залученням провідних фахівців ДП «Кривбасстандартметрологія» за наступними напрямками:

  • -         правила застосування міждержавних та міжнародних нормативних документів, термінологія, категорії НД;

   технічне  регулювання  в Україні, законодавство України у сфері підтвердження відповідності, технічні регламенти;

  • -         можливість участі у розробці національних нормативних документів (ДСТУ) підприємствами виробниками, право власності НД;
  • -         правила та порядок розробки нормативних документів (технічних умов) на продукцію та послуги. Правила погодження ТУ та змін до ТУ. Порядок подачі ТУ та змін до ТУ на державну реєстрацію з урахуванням  змін  №1, №2, №3 до ДСТУ 1.3:2004 та змін №1, №2, №3 до ДСТУ 1.6:2004;
  • -         дотримання вимог чинного законодавства України і НД під час постановки на виробництво нових видів продукції;
  • -         приведення маркування продукції у відповідність нормативним документам, які набули чинності в останній час;
  • -         сучасні тенденції розвитку інформаційного забезпечення в галузі стандартизації.

Для часткової компенсації організаційних витрат, пов'язаних із проведенням семінару необхідно перерахувати організаційний внесок у розмірі 360 грн. з урахуванням ПДВ за кожного учасника семінару.

 01.04.2009

НОВИНИ ВІДДІЛУ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ

Протягом 2008 року ДП «Кривбасстандартметрологія» здійснено планові заходи з державного нагляду за якістю продукції, додержанням стандартів, норм та правил на 196 підприємствах різних форм господарювання. На 188 з них (96 %) було виявлено порушення.

В ході перевірок заборонено до реалізації продукції, яка не відповідала вимогам стандартів на загальну суму понад 1090 тис. грн..

Основними порушеннями вимог стандартів, норм і правил були:

- відсутність періодичних випробувань або не повний обсяг періодичних випробувань;

- відсутність контролю за якістю продукції у обсязі приймально-здавальних випробувань;

- невідповідність продукції з органолептичних показників. Із зовнішнього вигляду та геометричних розмірів;

- реалізація продукції без маркування;

- введення в обіг продукції, яка підлягає в Україні обов’язковій сертифікації, але не мала сертифікату відповідності.

За результатами державного нагляду видано 205 приписів про заборону реалізації перевірених партій продукції на 133 приписи про заборону реалізації всієї продукції. До 151 суб’єкта господарювання застосовано штрафні санкції на загальну суму 149,9 тис. грн., 135 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму 118,2 тис. грн.

Всього до державного бюджету протягом року за результатами роботи відділу державного нагляду стягнуто 258, 192 тис. грн.

 

 

 


НОВИНИ

Архів новин 2014

Архів новин 2013

Архів новин 2012

Архів новин 2011

Архів новин 2010

Архів новин 2009

3

4

2

2

2

 

© 2024 ДП “ДНІПРОСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” Криворізька філія